Co powinien zawierać dobry szampon i balsam do brody?


Jeśli już zdecydujemy się na noszenie dłuższego zarostu, to nie możemy go nie pielęgnować. Z zarostem jest trochę tak jak z kochanką, musimy o nią dbać. Chyba żadna z kobiet nie chciałaby patrzeć na mężczyznę z niezadbanym, rozczochranym kędziorem na twarzy. Broda u mężczyzny to tak jak paznokcie u kobiety – wizytówka. Rozpoczynając w życiu rozdział brodacza, warto zaopatrzyć się w kilka podstawowych kosmetyków takich jak: szampon i balsam do brody, a także odpowiedni grzebień – najlepiej drewniany. Szampon pomoże w oczyszczeniu brody z wszelkich zanieczyszczeń i pyłu, a balsam będzie bardzo pomocny przy stylizacji zarostu. Skupmy się dziś jednak na odpowiednim składzie kosmetyków.

Naturalne składniki

Zarówno szampon jak i balsam do brody powinien zawierać przede wszystkim naturalne składniki. Im mniej chemii, tym nasza broda będzie lepiej odżywiona i wypielęgnowana. Kosmetyki te powinny zawierać np. ekstrakt z oczaru wirginijskiego, liście pokrzywy i rozmarynu, które skutecznie oczyszczą włosy. Dodanie do kosmetyków masła shea, olejku z drzewa sandałowego czy olejku arganowego spowoduje zmiękczenie zarostu, dzięki czemu nasza broda będzie lśniąca, a wszystkie niesfornie sterczące włosy staną się bardziej podatne na układanie.

Witaminy w składzie

Bardzo ważne są również witaminy zawarte w składzie kosmetyków. Ważne aby zawierały one prowitaminę B5 i witaminę E. Ta pierwsza odpowiedzialna jest za łagodzenie wszelkich podrażnień skóry, polecana dla skóry wrażliwej, a ta druga odpowiada za prawidłowe utrzymanie poziomu nawilżenia.

Add Comment