Medyczna marihuana w leczeniu astmy

Jak się okazuje, konopie mogą pomóc nie tylko w przypadku chorób natury psychicznej, czy dolegliwości bólowych, ale również astmy. Choroba ta jest niezwykle trudna, ponieważ znacznie ogranicza oddychanie, często powodując ataki paniki, czy nawet poważne duszności. Dlatego też warto zastosować niekonwencjonalne metody leczenia, ponieważ mogą one okazać się skuteczne.

Rys historyczny wykorzystywania marihuany przez astmatyków

Wydawać by się mogło, że leczenie medyczną marihuaną jest nową koncepcją, powstałą jeszcze nie tak dawno temu. W rzeczywistości jednak roślina ta wykorzystywana była nawet 2700 lat p.n.e., co jasno dowodzi, że sensu stosowania jej w leczeniu chorób. Wtedy to chiński cesarz pierwszy raz wykorzystał konopie w leczeniu i jak się okazuje – przyniosło to oczekiwany skutek.

Marihuana a astma

THC zawarte w marihuanie wykazuje działania rozkurczające, co oznacza, że rozluźnia zaciśnięte w trakcie ataku astmy oskrzeliki. Bezpośrednia przyczyna zjawiska nie została dokładnie wyjaśniona, jednak wielu specjalistów jasno stwierdza, że w płucach muszą znajdować się receptory kannabinoidowe podatne na THC. Ponadto medyczna marihuana relaksuje, dzięki czemu chory znacznie lepiej znosi kolejne ataki.

nasiona konopi