Leczenie zębów pod mikroskopem – zalety

Nowoczesne metody leczenia zębów mogą znacznie poprawić stan uzębienia Polaków. Są one bardzo skuteczne i pozwalają uratować zęby, które dawniej byłyby skazane na usunięcie. Nie ulega wątpliwości, że zdrowe zęby to podstawa, której nie wolno zaniedbywać.

Współczesna stomatologia umożliwia kanałowe leczenie zębów pod mikroskopem. Kraków i inne duże miasta dają możliwość skorzystania z tej formy leczenia. Mikroskop to urządzenie, które pozwala dentyście na dużą dokładność i precyzję. Jest to szczególnie istotne podczas leczenia kanałowego. Dzięki mikroskopowi odnalezienie wszystkich kanałów, a następnie oczyszczenie ich ze stanów zapalnych i wypełnienie, jest dla lekarza dużo łatwiejsze. Stanowi to również ogromną korzyść dla pacjenta. Czas leczenia zęba pod mikroskopem Kraków znacznie się skraca, co ceni sobie niemal każdy z nas. Dodatkowo, mikroskop znajduje zastosowanie nie tylko w leczeniu kanałowym.

Mikroskop w stomatologii = precyzyjne leczenie chorych zębów

Mikroskop wykorzystuje się także podczas leczenia najczęstszej dolegliwości, z którą przychodzimy do dentysty – próchnicy. Umożliwia on precyzyjne usunięcie ubytków, z zachowaniem jak największej części zdrowego zęba. Mikroskop znajduje także zastosowanie w chirurgii stomatologicznej. Daje lekarzowi duże pole widzenia i tym samym umożliwia dokładne zlokalizowanie uszkodzonych czy też złamanych fragmentów zęba. Poza tym, wykorzystywany jest on również w diagnozowaniu i leczeniu chorób przyzębia, czym zajmuje się periodontologia.