Jak uzyskać motywację

Zmotywuj się. Małe rzeczy mogą faktycznie spowodować największe różnice. Wyskakiwanie z łóżka rano, zamiast wciskać przycisk drzemki, może sprawić, że poczujesz się znacznie bardziej pobudzony, mimo że logika jest inaczej. Słuchając muzyki, pozostawiając sobie niewiele notatek, nagradzając się za ułożone kroki – wszystko buduje i może Cię na dobre.

Opracuj rutynę. Badania wykazały, że ludzie, którzy odnoszą sukcesy i treści, zazwyczaj mają rutynę, którą trzymają się. Rutynę, którą trzymają się prawdopodobnie, nie przebywa w łóżku przez cały dzień i na pewno wiadra smażonego kurczaka. Ale co ważniejsze jest to, że ich rutyna pozwala oszczędzać energię. Kiedy masz codzienną rutynę, przechodzenie na autopilot pozwala na skupienie uwagi na wyeliminowaniu i pozbyciu się problemów. W ciągu dnia możesz podejmować tyle decyzji, a ta rutynowa pozwala zaoszczędzić energię na ważne rzeczy.
Twoja rutyna powinna obejmować te trzy rzeczy wymienione powyżej (jedzenie, ćwiczenia i spanie w prawo) i cokolwiek innego uszczęśliwia. Trochę pracy, trochę zabawy i trochę czasu na samodoskonalenie, niezależnie od jakiej formy (medytacja / szukanie pracy / powrót do szkoły itp.)

 

Add Comment