Dla amatorów sportów zimowych – soczewki kontaktowe!

Zima już na dobre się rozgościła, warto zatem pomyśleć o zbliżających się feriach zimowych i wyjazdach w góry. Jeśli nosisz okulary korekcyjne na co dzień i myślisz, że będziesz musiał na ten czas zrezygnować z aktywności sportowych, to nie ma takie potrzeby – wystarczy, że założysz soczewki kontaktowe.

Trudno byłoby bez ograniczeń jeździć na nartach, łyżwach czy snowboardzie mając na nosie okulary korekcyjne. Wizja kosztownej naprawy opraw okularowych, które mogłyby ulec uszkodzeniu – skutecznie odwodzi nas od tego typu aktywności zimowych. Ograniczają więc nasze możliwości – z soczewkami kontaktowymi takie problemy znikają. Nie spadną i nie ograniczą widoczności. Dodatkowo możesz bez jakiegokolwiek problemu założyć gogle i szusować swobodnie po stoku, ciesząc się doskonałą widocznością.

Filtr UV

Wiedziałeś, że promienie słoneczne odbite od śniegu potrafią być jeszcze bardziej szkodliwe niż te bezpośrednio rażące nas w oczy? To jeden z powodów, dla których niektóre z soczewek kontaktowych takich jak EyeLove Exclusive PRO czy ACUVUE® zostały przez producenta wyposażone w filtr UV, chroniący naszą rogówkę i wnętrze oka przed niebezpiecznym promieniowaniem UVA i UVB. Dzięki temu, kiedy założymy okulary przeciwsłoneczne lub odpowiednie gogle, nasze oczy są w 100% chronione przed słońcem a dodatkowo nie mamy ograniczonego widzenia, ponieważ nie razi nas nic w oczy.

Duży wybór

Zastanawiasz się pewnie, czy uda się Tobie znaleźć odpowiednie soczewki oraz czy poradzisz sobie z ich zakładaniem i zdejmowaniem. Obecnie na rynku szkieł kontaktowych jest tak olbrzymi wybór, że z pewnością jeśli lekarz nie stwierdzi u Ciebie przeciwskazań zdrowotnych, to odnajdziesz soczewki idealne dla Ciebie i Twoich oczu. Nauka zakładania i zdejmowana jest natomiast przeprowadzana podczas wizyty u okulisty lub optometrysty – w taki sposób, aby każdy pacjent mógł swobodnie samodzielnie nosić soczewki. Oczywiście na początku może to zajmować więcej czasu, ale wraz z kolejnymi dniami będzie coraz lepiej, bo nabierzesz wprawy.
W zależności od prowadzonego stylu życia, potrzeb oraz Twoich oczekiwań, specjalista spróbuje polecić Tobie najlepsze soczewki. Jeśli chciałbyś nosić szkła kontaktowe na co dzień – warto pomyśleć nad soczewkami dwutygodniowymi lub miesięcznymi, które wymagają codziennej pielęgnacji przed snem. Codziennie musimy zdjąć soczewki, wyczyścić i pozostawić na noc zanurzone w płynie w specjalnym pojemniczku.
Odpowiednie soczewki kontaktowe znajdziesz na pewno również wtedy, gdy masz astygmatyzm a nawet prezbiopię – co wiec stoi na przeszkodzie, żeby zacząć korzystać z tego typu korekcji?

Jednodniowe soczewki najlepsze dla sportowców

Gdybyś natomiast szukał soczewek typowo na wyjazdy – warto skorzystać z soczewek jednodniowych, które po każdym dniu, tuż przed pójściem spać ściągasz i wyrzucasz do kosza a następnego dnia wyciągasz świeżą parę soczewek ze sterylnego blistra. Szybko, łatwo i przyjemnie, a na dodatek najbardziej zdrowo i higienicznie. Na powierzchni soczewek nie zdążą nagromadzić się żadne zanieczyszczenia czy osady – a jeśli – kolejny dzień rozpoczynasz z zupełnie nowymi szkłami kontaktowymi.
Pamiętaj, że najważniejsze to wybrać taki produkt, który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni i komfortowy. Chcesz przecież móc korzystać z życia w jak najwygodniejszy sposób a soczewki mają Tobie w tym pomóc.

Add Comment